Aktualności

1% podatku na akcję „Sędziowie Rodzinni Dzieciom” organizowaną przez Stowarzyszenie Pro Familia

Szanowni Państwo Sędziowie,

 

W ramach powierzonej nam funkcji mamy bliski kontakt z dziećmi i młodzieżą, która z przyczyn całkowicie niezawinionych nie ma realnej możliwości nie tylko na spełnianie swoich dziecięcych marzeń, ale również na szczęśliwe dzieciństwo i dorastanie w godziwych warunkach i cieple rodziny.

 

Chociażby ze względu na prowadzone postępowania wykonawcze znamy potrzeby konkretnych rodzin i zakres niezbędnych działań na rzecz małoletnich, które mogą stworzyć tym dzieciom szansę na normalne życie w rodzinnym cieple i miłości.

 

Zdajemy sobie też sprawę, że sama miłość nie zaspokoi podstawowych potrzeb rodziny. Dlatego też Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych „Pro Familia” nawiązało współpracę z organizacją pożytku publicznego – „Fundacja po DRUGIE” – w celu zebrania środków w ramach przekazywanego przez Państwa Sędziów 1% podatku. Środki te zostaną wydatkowane na cele ustalone przez członków konkretnych Kół Stowarzyszenia. Koła które będą mogły rozdysponować kwoty na cele pomocowe zostaną wyłonione w wyniku losowania odbywającego się podczas pierwszego Kongresu Stowarzyszenia.

 

Pragnę zwrócić Państwa uwagę, że 1% podatku może być przekazany również przez Państwa bliskich. „Fundację po DRUGIE” reprezentuje m.in. Pan Andrzej Martuszewicz – wieloletni Przewodniczący Krajowej Rady Kuratorów.

 

Niewątpliwie tego typu działania środowiska sędziów rodzinnych służą dobru wspólnemu ogółu społeczeństwa, a zupełnie niezależnie wpływają także na wizerunek naszego środowiska, dlatego jeszcze raz serdecznie zapraszam Państwa do wsparcia akcji.

 

Wspólne działania integrują środowisko sędziów, które przeciwstawia się medialnemu stereotypowi sędziego rodzinnego.

 

Szczegółowe informacje o sposobie przekazania 1% podatku będziecie Państwo mogli znaleźć ( do dnia 30.04.2014 r.) na naszej stronie internetowej w zakładce „Sędziowie Rodzinni Dzieciom”.

« Powrót